کتاب راز تولد | یوستین گردر

کتاب راز تولد
نویسنده : یوستین گردر
مترجم : مهرداد بازیاری
ناشر : هرمس

معرفی و خلاصه کتاب راز تولد : 

کتاب راز تولد از اینجا شروع می‌شود که پسر بچه‌ای برای خرید تقویم کریسمس به فروشگاه اسباب بازی فروشی می‌رود (تقویم های ۲۴ خانه‌ای مخصوصی که طی ۲۴ روز


وقایع پیش از تولد حضرت مسیح وجزییات تولد او را با استفاده از تصاویر و داستان برای بچه ها تعریف می‌کنند )تقویمی که پسر انتخاب می کند جادویی است که توسط پیرمردی مرموز نوشته شده  و وقایع این ۲۴ روز را تا روز تولد مسیح تعریف می‌کند …یوستین گردر استاد فلسفه نروژی است  که سعی می‌کند در قالب داستان مفاهیم فلسفی را به گونه ای قابل فهم برای افراد علاقه مند به این حوزه مطرح نماید. در کتاب راز تولد یاستین گوردر مثل سایر آثارش درصدد تبیین پیچیدگی دستگاه آفرینش و به تصویر کشیدن زیباییهای زندگی است . او به زندگی انسان و مسئولیت او در قبال خالق خود ، به عنوان مخلوقی متفکر ، دیدی نو دارد و هر کسی را به تأمل و تفکر وا می دارد. ( منبع )

 

پاراگراف‌های منتخب کتاب راز تولد :

حقیقت این است که ترک عادت‌های قدیمی کاری بسیار مشکل است. شاید به‌همان اندازه که عادت کردن به شرایط جدید مشکل به‌نظر می‌رسد.


دقیقاً دو راه برای کسب دانش و به‌دست آوردن تجربه وجود دارد. یکی از آن‌ها مسافرت به این‌سو و آن‌سوی دنیای جالب و پهناور است. با مسافرت می‌توان تا آنجایی که امکان‌دارد آفریده‌های خداوند را مطالعه کرد.راه دیگر این است که در مکان مشخص ریشه بدوانیم و تا جایی‌که در امکان آدمی است به مطالعه‌ی دقیق و جزئیات رویدادی مشخص بپردازیم. مشکل بزرگ این است که انجام همزمان این دو کار کاملاً غیرممکن است.


شاید وقتی تعداد زیادی از یک چیز به‌وجودمی‌آید، باعث‌شود که ما انسان‌ها چشمان خود را ببندیم و کورکورانه از کنار آن‌ها عبور کنیم. طبق همین اصل این امکان وجود دارد که ما زیر آسمان پرستاره‌ای به یاستیم و حتی متوجه یک ستاره هم بشویم.


اعتقاد به یک عقیده هر اندازه هم که صحیح باشد اگر نتواند به یاری محتاجان بینجامد، مسخره و بی‌اساس است.


خداوند همواره در حال آفریدن دنیاست و با به‌دنیا آمدن بچه‌های جدید و تجربه‌کردن دنیا برای اولین بار، انگار دنیا از نو آفریده می‌شود.


من هرگز ضرورت اندوه را انکار نمی‌کنم؛ چرا که می‌دانم هیچ‌چیز مثل اندوه، روح را تصفیه نمی‌کند و الماس عاطفه را صیقل نمی‌دهد؛ اما میدان‌دادن به آن را هرگز نمی‌پذیرم، چرا که غم، حریص است و بیشترخواه و مرزناپذیر، طاغی و سرکش و بدلگام.


خوشبختی را در چنان هاله‌ای از رمز و راز، لوازم و شرایط، اصول و قوانین پیچیده‌ی ادراک‌ناپذیر فرونبریم که خود نیز درمانده در شناختش شویم.


انسان آهسته‌آهسته عقب‌نشینی می‌کند. هیچ‌کس یکباره معتاد نمی‌شود. یکباره سقوط نمی‌کند یکباره وا نمی‌دهد، یکباره خسته نمی‌شود، رنگ عوض نمی‌کند، تبدیل نمی‌شود و از دست نمی‌رود.


کسانی‌که در دل تو جا دارند هرگز واقعاً نمی‌میرند. حتی در دور از ذهن‌ترین اوقات می‌توانند پیش تو برگردند.


شهروند ادبیات را در تلگرام دنبال کنید.

https://telegram.me/adabvand


نگین

نگین

کتاب خواندن را دوست دارم چون کتاب ها بی‌منت و چشم‌داشت می‌بخشند.

فهرست‌ مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *